Nejdelší plot na světě tvořený ze spodního prádla

Existuje několik velmi oblíbený historických památek v roce 1860 zlaté horečky města Cardrona, Nový Zéland. Betonové podlahy jsou pevné, nekluzké a odolné proti vsakování olejů. Ale jak hlásí Atlas Obscura, jeden z nejpodivnějších je – nebo byl – dále jen „Bra plot“, který se objevil v průběhu Vánoc 1999. Důvody kontroverzní turistickou atrakci zůstávají neznámé, ale to skoro připomínalo něco méně posvátný verzi záhadné keltských votivní dary známé jako Clooties. To také inspirovalo úsilí o vytvoření poněkud nekonvenční – nepřekvapivě – světový rekord, což vyvolává tisíce dolarů v procesu.

(Image: Drew Mackie (viz internetová stránka Drewovu), cc-nc-nd-3.0)

Cardrona Bra Plot vyskočil zdánlivě odnikud, když čtyři podprsenky objevila po boku silnice na jihozápad Wanaka. Místní vlastníci půdy nenamítal a do února 2000 zhruba 60 bras zdobí plot. Když jejich odstranění anonymní (krátce po) přišel k pozornosti Nového Zélandu tisku, pokrytí sloužil jako virové marketingové kampaně a brzy po, podprsenky se vrátili masově.

(Image: (NZ) dave, cc-sa-3.0)

Mediální zájem rozšířil do Evropy a Cardrona Bra Plot opět stala populární, byť kontroverzní, poutním místem pro ty, kteří cestují v rámci Nového Zélandu na jižním ostrově. Zatímco někteří uvítal její přítomnost, jiní ji viděl jako bolení očí a rozpaky, které by mohly urazit zahraničních návštěvníků do země.

 

zdroj: http://www.urbanghostsmedia.com/2011/11/cardrona-bra-fence-almost-inspired-worlds-longest-bra-chain-100000-short/