Jak se dobře starat o plot

Hezký zahradní plot může být chloubou sousedství. To také poskytuje stín, přístřeší a soukromí. Zde je návod, jak snížit a zastřihovat živý plot správně, v souladu s několika jednoduchých základních pravidel.
1. Je-li oříznout
Živých plotů je téměř vždy nejlépe provádí na jaře. Pár zajišťovacích variant by mohlo vydržet chlad a mráz, ale většina bude špatně reagovat s novými škrty vystaveny nízkým teplotám. Během léta si můžete jemně zkrátit tolik, kolik chcete, pravidelně odřezky výrůstku v průběhu vegetačního cyklu bude podporovat růst a učinit z něj větev směrem vzhůru. V případě potřeby provést dvě hlavní lišty – jeden v polovině léta a druhý k jeho konci.

2. Nástroje
Buďte opatrní při výběru, jaké nástroje použít. Levné nářadí často ztrácejí okraj rychle a tupý nůž může udělat více škody než užitku ždímáním při řezání, tedy v cestě zdravého opětovného růstu. Aby bylo dosaženo co nejlepší využití výsledkem ruční prořezávače pro většinu jemné práce, nůžky na živý plot s pilovitými noži pro těžší poboček a odvětvování nůžky pro ty nejtlustší.

• Ruční nůžky nebo nůžky – mají být použity pro jemnější práci
• nůžky na keře – nejlépe se zoubkovaným ostřím pro těžší poboček
• Nůžky na větve – pro nejsilnějších větví
• Elektrické nůžky na živý plot – oboustranný pro tvarování nebo jednostranné pro rovné části plotu.

3. Jak na to
Zastřihovat živý plot do ještě, krásný tvar, možná budete chtít použít řetězce (nebo opatření laser) za informativní. Nejprve se zbavit „hlavních pachatelů“, velké větve trčící, pak se pustit do jemné prořezávání. Hedge strany by měly být zbaveny širší na základně, aby poskytovaly maximální světlo a slunce pro volné listy. Živý plot by měl vypadat vázu se obrátil vzhůru nohama.
Takže, co má jít? Pokud ořezávání to pro opětovný růst se můžete soustředit na dlouhých větví ve středu, zatímco pokud jste právě „dolaďování“ se můžete soustředit na tvaru, rovnoměrnosti a řídnutí ven. Start z vrcholu a práci si cestu dolů. Také si pamatuji, oplodnit plot dát mu energii a podnítit další růst.

S těmito několika tipy – a trochu staromódní, hands-down práce – byste měli být schopni dosáhnout dobrého vypadající, zdravý živý plot s minimálním potíží!

zdroj: http://www.gardena.com/ca/en/garden-life/garden-magazine/take-good-care-of-your-garden-hedges/