Historicky a kulturní důležitosti živého plotu

Kulturní a historický význam

Spojené království je právem známá po celém světě pro své bohaté a rozmanité vzory živých plotů, který je součástí našeho kulturního a krajinného dědictví, které řadí mezi velké katedrály, malebných vesniček a velkolepé pobřeží.

Tam je populární názor, že většina živé ploty jsou nejnovější přírůstky do krajiny, které byly vysazeny přes otevřené krajině pod uzavřeným prostorem zákonů z počátku 19. století. Ve skutečnosti, alespoň polovina našich živé ploty jsou starší než toto, a mnohé z nich jsou stovky, některé i tisíce let staré. V Devonu například věříme, že více než čtvrtina našich živých plotů jsou více než 800 let – to je starší než mnoho farních kostelů – a některé z nich jsou underlain banky postavené v bronzové době před čtyřmi tisíci lety. Jiní jsou ještě starší, jsou zbytky původního Wildwood, který pokrýval Británii a Irsko dříve, než člověk začal vybojovat svá pole.

Tak, mnoho z našich živých plotů jsou staré a historického zájmu v jejich vlastní pravý. To platí zejména tam, kde označit farnosti hranice, historické památky nebo jiné podobné funkce. Často krásný starý veterán stromy, jejich životy s prodlouženým opakovanou ořezávání korun stromů za ta léta, odhalí velký věk živých plotů a jejich význam pro naše předky.

Máme také bohatou tradici různých manažerských technik živý plot, zejména zajišťovacího snášky, a to také je důležitou součástí našeho kulturního dědictví, ten, který pomáhá dát i pocit kontinuity a jeden z místa na místo místních komunit.

zdroj: http://www.hedgelink.org.uk/index.php?page=16